Prímestské tábory

Prímestské tábory

Letný prímestský tábor Žilina

     Letné prímestské tábory sa poriadajú pod záštitou TJ SOKOL Žilina. Sme občianske združenie, ktoré vychováva od roku 1939 mladé športové nádeje. Vyrástlo u nás mnoho majstrov sveta a Európy, ktorí dodnes patria k svetovej špičke. Preto si uvedomujeme dôležitosť voľného času mládeže. Činnosť združenia zahrňa širokú škálu aktivít v čase prázdnin. Stretáva sa s netradičnými športmi, pohybuje sa v prírode, zažíva dobrodružstvo pri objavovaní nových svetov a podobne. Staňte sa fanúšikom na http://www.facebook.com/group.php?gid=116835741683152, kde nájdete aktuálne informácie.

Výhody prímestkej formy tábora

Prímestké tábory sú viac denné tábory určené pre deti z okolia Žiliny. Vďaka tomu, že všetka činnosť prebieha v primeranej dostupnosti z mesta, rodičia vždy ráno po dobu turnusu dopravujú svoje deti do miesta konania programu a večer si ich opäť vyzdvihnú. Vzhľadom k tomu, že deti spia v domácom prostredí, nie je rodinný rozpočet zaťažený o náklady spojené s ubytovaním. Rodičia každý deň iba deti dopravia na určené miesto a následne si ho večer vyzdvihnú.
Naskytuje sa im tak ideálna možnosť využitia voľného èasu, zatiaľ čo rodičia sú v zamestnaní. Okrem toho, že sa deti v priebehu kurzu dostanú k aktivitám a športom, ku ktorým by sa možno nikdy nedostali. Tábor plní tiež funkciu preventívnu z hľadiska kriminality, čiastočne tiež závislosti a vďaka rozvíjajúcemu sa vzťahu k pohybovým aktivitám tiež nadváhy a obezity.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.